Merhabalar.

Othemes WordPress Turizm Tatil Teması‘nın 2.5 güncellemesi yayınlandı. Henüz temanızı güncellemediyseniz; mutlaka yeni versiyona yükseltin.
Tema güncellemelerini siteniz Admin Panelinde “Başlangıç” sayfasındaki “OthemesNET’den Yeni Haberler” bileşeninden de takip edebilirsiniz.

Güncel Versiyon: 2.5


Değişiklik Listesi

1- Arama Formu eklentisi güncellendi. Arama formuna canlı arama yapabileceğiniz arama kutusu eklendi. Arama kutusunu temanızı güncelledikten sonra görünen Otomatik Eklenti Kurulum sayfasından kurabilirsiniz.

2- Arama sonuçlarında Oteller içeriğine ait yazıların listelenememesi sorunu düzeltildi.

3- Muhtemel güvenlik sorunu yaratabilecek wpautop fonksiyonları kaldırıldı ( 4 adet ).

4- Artık tema versiyonunuz yönetim panelinde Tema Ayarları’nın yanında yazıyor. Versiyon kontrolü için Temalar sayfasına gitmenize gerek yok.

5- Otel Arşivi ve Sitemap sayfa şablonları kaldırıldı. Sitenizde bu sayfaları oluşturduysanız silmenizi öneririz.

6- Wp-Pagenavi , WordPress İmporter ve Galeri eklentilerinin lokalden kurulumu engellendi. Artık bu eklentiler direkt olarak WordPress eklenti kaynağından güncel versiyonlarıyla kurulacak.

 


Değişiklik Yapılan Dosyalar ( 2.4 sürümüne göre )

header.php
functions.php
style.css
ot-framework/auto/plugins/othemesaramaformu.zip
ot-framework/auto/import.php
searchform.php
* headerarama.php ( yeni eklendi )
* template-arsiv.php ( silindi )
* template-sitemap.php ( silindi )

 


Arama Önerileri İçin Yeni Eklentinin Ayarları

Instant Search & Suggest eklentisini kurup etkinleştirdikten sonra “Ayarlar –> Instant Search” yolunu izleyerek eklenti ayarlarını aşağıdaki görsele göre düzenlemeniz yeterlidir.

aramaeklentisi

NOT: Otomatik eklenti kurulum uyarısı ekranınızda görünmüyorsa “Görünüm –> Eklentileri Kur” yolundan eklenti kurulum penceresini açabilirsiniz.


Kullanım Kılavuzu’na Erişme ve Temayı İndirme İşlemleri

Temanın yeni versiyonunu indirmek için https://othemes.net/musteri-paneli adresinden e-posta adresiniz ve parolanızla giriş yapın. Açılan sayfada İndirmeler bölümünde hesabınıza bağlanan, satın almış olduğunuz temaları göreceksiniz. Her güncellemeden sonra temanızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra üst menüye “Destek” sayfasına ulaşabileceğiniz linkin eklendiğini göreceksiniz. Tüm teknik destek isteklerinizi, kullanım kılavuzunu ve temel WordPress derslerini bu sayfadan takip edebilirsiniz. Destek sayfasını sadece othemes.net‘den alışveriş yapmış müşterilerimiz görebilirler ve kullanım kılavuzlarına sadece ilgili temayı satın almış müşterilerimiz erişebilir.


Güncellemenin Kurulumu

İndirdiğiniz temayı yeni bir WordPress teması kurar gibi aktifleştirebilirsiniz. “FTP” ile hosting alanınıza bağlanıp tema klasörünü “wp-content/themes” klasörüne atın. WordPress admin panelinden “Görünüm/Temalar” bölümünden yeni temayı etkinleştirin.

Yeni temayı kurmadan önce eski tema ayarlarınızın yedeğini almayı unutmayın. ( Tema Ayarları / Araçlar bölümünden ).

Önemli Not: Bahsedilen tema ayarlarının yedeğini alma işlemi sadece temanın “2.3 versiyonu ve sonrası” için geçerlidir. Daha eski versiyonlarda bu fonksiyon yoktur.

Fotorama eklentisi varsayılan ayarlarını eklemek için indirdiğiniz tema klasöründe“fotoramaDefaults.js” dosyasını “wp-content/plugins” klasörüne atın. Bu işlemden sonra yazılarınıza sadece yeni galeri eklemeniz, Fotorama eklentisinin çalışmasına yetecektir.

 


Yazar Othemes NET