• keremlerciftligi
  • keremlerciftligianasayfa
  • keremlerciftligiyazi

Keremler Çiftliği; Uşak’da bir aile çiftliği olarak kuruldu. İlk amacımız ailemiz için her türlü kimyasaldan arınmış, doğal ürünler yetiştirmekti. Fakat eşe dosta hediye ettiğimiz ürünler beğenilip, kalitesi onaylanınca bu doğallıktan daha fazla kişinin faydalanması için çiftliğimizi büyütme kararı aldık ve doğal ürünler yolunda ilk adımımızı attık.

Şuan için tarıma açık 160.000 metrekarelik alanımız var. Bu alanın 32.500 metrekaresini çiftliğimizin ilk bölümü için ayırdık. Her zaman takip ettiğimiz “Doğal ürün, ömrünüze ömür katar” düsturundan ödün vermemek için hiçbir şekilde üretimimize hile karıştırmadık ve aynı anlayışla devam ediyoruz.
Çiftliğimizde doğal köy yumurtası, günlük doğal inek sütü sağımı ve isteğe bağlı köy tavuğu kesimi yapmaktayız ve ürünlerimizi Uşak merkez ve çevre ilçelerinde alıcılarıyla buluşturmaktayız.

Çiftliğimizde toplam 1200 adet tavuk bulunmaktadır. Bu tavuklar ilk yerli Türk ırkı olan siyah Atakes ırkı tavuklardan oluşmaktadır. Günde yaklaşık 800 adet yumurta alınan çiftliğimizde tavuklarımız ortalama 36 saatte bir yumurtlayarak doğal dengelerini devam ettirirler. Yumurtlama işlemine hiçbir şekilde müdahale yapılmamaktadır ve tavuklar istediği zaman yumurtlama özgürlüğüne sahiptirler.