Merhabalar.

Othemes WordPress Otel Pansiyon Teması‘nın 1.3 güncellemesi yayınlandı. Henüz temanızı güncellemediyseniz; mutlaka yeni versiyona yükseltin.
Tema güncellemelerini siteniz Admin Panelinde “Başlangıç” sayfasındaki “OthemesNET’den Yeni Haberler” bileşeninden de takip edebilirsiniz.

Güncel Versiyon: 1.3


Değişiklik Listesi

1- Tema Ayarları‘na anasayfadaki otellerin listeleme şeklini değiştirebileceğiniz seçenekler eklendi. Konaklama birimlerini tarihine, yorum sayısına, en son düzenlenme zamanına göre veya karışık -rasgele- olarak listeleyebilirsiniz.

2- Temanız için Google Fonts kütüphanesinden font belirleyebilme özelliği eklendi. Ayrıca seçtiğiniz her fontu canlı olarak önizleyebilirsiniz.

3- Anasayfadaki açılır listeleme formu yerine standart WordPress arama formu da gösterebileceğiniz seçenek eklendi.

4- Arama filtreleme eklentisi yerine canlı arama eklentisi getirildi. Eklentiyi kullanmak isteğe bağlıdır.

5- Bazı mobil CSS sorunları düzeltildi.

6- Admin paneli için güncel JQuery fonksiyon çağrısı kapatıldı. -Performansa olumlu yönde etkileri var-

 


Değişiklik Yapılan Dosyalar ( 1.2 sürümüne göre )

admin/option/option.php
admin/data_sources.php
admin/post-type.php
searchform.php
index.php
header.php
functions.php
style.css
*aramaformu.php ( Yeni Ekleme )

 


Kullanım Kılavuzu’na Erişme ve Temayı İndirme İşlemleri

Temanın yeni versiyonunu indirmek için https://othemes.net/musteri-paneli adresinden e-posta adresiniz ve parolanızla giriş yapın. Açılan sayfada İndirmeler bölümünde hesabınıza bağlanan, satın almış olduğunuz temaları göreceksiniz. Her güncellemeden sonra temanızı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra üst menüye “Destek” sayfasına ulaşabileceğiniz linkin eklendiğini göreceksiniz. Tüm teknik destek isteklerinizi, kullanım kılavuzunu ve temel WordPress derslerini bu sayfadan takip edebilirsiniz. Destek sayfasını sadece othemes.net‘den alışveriş yapmış müşterilerimiz görebilirler ve kullanım kılavuzlarına sadece ilgili temayı satın almış müşterilerimiz erişebilir.


Güncellemenin Kurulumu

İndirdiğiniz temayı yeni bir WordPress teması kurar gibi aktifleştirebilirsiniz. “FTP” ile hosting alanınıza bağlanıp tema klasörünü “wp-content/themes” klasörüne atın. WordPress admin panelinden “Görünüm/Temalar” bölümünden yeni temayı etkinleştirin.

Yeni temayı kurmadan önce eski tema ayarlarınızın yedeğini almayı unutmayın. ( Tema Ayarları / Araçlar bölümünden ).

Önemli Not: Bahsedilen tema ayarlarının yedeğini alma işlemi sadece temanın “1.2 versiyonu ve sonrası” için geçerlidir. Daha eski versiyonlarda bu fonksiyon yoktur.

 


Yazar Othemes NET